Aktualności

Nowości i ciekawostki ze świata rachunkowości

08 09.17

Ewidencja usług na kasie fiskalnej

Ewidencja usług na kasie fiskalnej przy najmie apartamentów turystom - case study Klient posiada kilka apartamentów wakacyjnych w pobliżu Jeleniej Góry. Prowadzi najem krótkoterminowy. Klientów pozyskuje między innymi z popularnego portalu, poprzez który... »

22 08.17

Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

Zawieszenie biegu przedawnienia Zawieszenie biegu przedawnienia reguluje art. 121 i 122 Kodeksu Cywilnego. Oznacza to, że w razie wystąpienia wskazanych w kodeksie cywilnym okoliczności, gdy roszczenie nie jest jeszcze wymagalne, to okres przedawnienia nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega... »

17 08.17

Przedawnienie roszczeń

Roszczenia związane z prowadzoną działalnością gospodarczą Prowadzenie działalności gospodarczej służy przede wszystkim generowaniu przychodu.  Wiąże się to z licznym transakcjami, gdzie następuje wymiana towarów czy usług na konkretną kwotę pieniężną. Niestety... »

16 01.17

Nowy rok, nowa firma

Nowy rok, nowa firma Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej to z jednej strony marzenie wielu osób, z drugiej mnóstwo obaw czy sobie młody przedsiębiorca poradzi z biurokracją i zacznie na swojej działalności zarabiać. Oprócz samej... »

04 01.17

Książka przychodów i rozchodów czy księgi rachunkowe?

Książka przychodów i rozchodów czy księgi rachunkowe? Zmiany w przepisach. Najczęściej przedsiębiorcy jako formę rozliczania wybierają Księgę Przychodów i Rozchodów. Jednak w miarę rozwoju firmy i zawierania nowych kontraktów nawet jednoosobowa... »