Aktualności

Nowości i ciekawostki ze świata rachunkowości

19 03.18

Bitcoin w ewidencji księgowej i podatkowej

Bitcoin w księgowości Wykorzystywanie waluty wirtualnej w polskim prawie nie zostało jednoznacznie uregulowane. Spowodowało to bardzo wiele nieścisłości, które do dziś są wyjaśniane przez państwo polskie. Dynamiczny rozwój technologiczny spowodował, iż Bitcoin stał się... »

09 03.18

Konstytucja Biznesu 2018

Konstytucja Biznesu 2018 Konstytucja Biznesu to zbiór 5 aktów prawnych o mocy ustawy, które dotyczą prowadzenia działalności gospodarczej. Zalicza się do nich: Prawo przedsiębiorców, ustawa o rzeczniku mały i średnich przedsiębiorstw, ustawa... »

02 03.18

Aport przedsiębiorstwa osoby fizycznej do Spółki z o.o.

Aport działalności gospodarczej Bardzo częstym sposobem rozwoju działalności gospodarczej jest przeniesienie dotychczasowego majątku do spółki z o.o. Ta decyzja ma przede wszystkim swoje skutki, jeśli chodzi o podatek VAT oraz podatek dochodowy. Po przeprowadzeniu aportu do... »

23 02.18

Centralny Rejestr Faktur 2018

Centralny Rejestr Faktur Centralny Rejestr Faktur ma być bazą dokumentów, która będzie budowana przez rząd na podstawie przesyłanych JPK_VAT. Jej budowa rozpocznie się z dniem 25 lutego 2018 roku. Wtedy prawie 2 mln podatników VAT w Polsce wyśle stosowne dokumenty. Centralny... »

15 02.18

Działalność gospodarcza w wynajętym mieszkaniu

Działalność gospodarcza Działalność gospodarcza bardzo często prowadzona jest przez przedsiębiorców w ich własnym lokalu, co ma na celu zmniejszenie kosztów. Jednakże bardzo często przedsiębiorca nie posiada własnego lokalu, co powoduje wynajem lokum. Rejestrując firmę,... »

09 02.18

Likwidacja spółki

Likwidacja Spółki Likwidacja spółki jest procesem, który ma na celu upłynnienie majątku spółki oraz spłatę wszelkich długów przed całkowitym zakończeniem prowadzenia działalności gospodarczej. Spółka kapitałowa obligatoryjnie musi... »